Вчителю

Топ- онлайн-ресурсів для сучасного вчителя

Найпопулярніші серед освітян онлайн-платформи, які допоможуть організувати дистанційне навчання, приміром, вести журнали та комунікувати з учнями:

• HUMAN – система допомагає вести електронний документообіг, проводити онлайн-уроки, здавати та перевіряти домашні завдання, отримувати від учнів зворотний зв’язок та спілкуватися. Вчителі можуть створювати на платформі власні уроки та користуватися ними далі. Базова версія програми безоплатна, її функціоналу вистачає для дистанційного навчання.
  • Prosvita – освітня платформа з безплатним стартовим пакетом послуг для державних шкіл, дає доступ із будь-якого електронного пристрою до щоденника та навчальних досягнень, освітніх матеріалів, онлайн-уроків та домашніх завдань. Батьки бачать успіхи дитини та виконання домашки, а учні бачать свої завдання та можуть завантажити їх навіть із телефона.
  • Google classroom – безплатний вебсервіс, створений Google для закладів освіти. Вчителі можуть створювати та перевіряти завдання, які зберігаються в окремих папках учнів на Google-диску. Дані про виконані школярами завдання постійно оновлюються, вчителі можуть залишати коментарі до перевіреної роботи.
  • MOODLE – навчальна платформа, де є змога представляти навчальний матеріал у різних форматах (текст, презентація, відеоматеріал, вебсторінка); тестувати та опитувати школярів із використанням запитань закритого і відкритого типу; виконувати завдання з можливістю пересилати відповідні файли. Користування сервісом не потребує оплати.
  • Нові знання – безплатна платформа для дистанційного навчання, де є електронні класні щоденники та журнали, розклад уроків та доступ до інтерактивних підручників. Щоби доєднатися до неї, заклад освіти має бути учасником системи «КУРС «Школа»».
  • Єдина школа – безплатна онлайн-платформа, доступ до якої мають вчителі, учні та батьки за допомогою додатку в смартфоні. Батьки мають доступ до електронного журналу та щоденника, можуть контролювати присутність своєї дитини на уроках та стежити за її успішністю. Вчитель може створювати домашні завдання з аудіо- чи відеофайлами, а також розробляти тести.
  • Мій Клас – електронна платформа, яка допомагає провести дистанційні уроки, тут зібрані готові завдання та тести різних видів складності, є можливість автоматично перевіряти роботи учнів та виставляти оцінки, вчитель може створювати свої робочі програми на сайті. Батьки одержують щотижневі звіти про успішність дітей, а доступ до учнівських профілів мають лише ідентифіковані вчителі. Користування сервісом безплатне, існує платна опція з розширеними функціями «Мій+».

А ці ресурси допоможуть підготувати цікаві завдання для учнів:

• Всеукраїнська школа онлайн – безплатна платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5–11 класів. На ній зібрані відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів.
  • GoogleDoc – безплатна програма, що дає змогу використовувати вордівські документи як дошку чи зошит для спільної роботи вчителя та учнів.
  • Paint – платформа, яку вчителі вкористовують як дошку, на якій можна креслити та малювати. Або ж працювати над шкільними домашніми завданнями. Утім, не передбачена взаємодія учня та вчителя. Користування сервісом не потребує оплати.
  • Сonceptboard – частково безплатний інтернет-ресурс, має функції програми Paint та дає змогу спільно працювати над завданнями. Для цього вчитель має завантажити матеріали на платформу та надати доступ до них учням (через QR-код чи запрошення на електронну пошту).
  • Liveworksheets – сайт безплатних інтерактивних завдань на будь-які теми. Вчитель може знаходити готові вправи або створити власні. Свої завдання можна зберігати в інтерактивному зошиті, який зберігається на сайті. На сайті учень може самостійно перевірити помилки або надіслати результат на електронну адресу вчителя.
  • LearningApps – безоплатна платформа, яка дає змогу створювати інтерактивні ігри та вправи з різних предметів. До вправ можна додавати фото, картинки, звук або відео. На платформі є вже готові завдання, які можна редагувати.
  • Nearpod – це частково безоплатна онлайн-платформа для створення живих уроків (більшість функцій платні). Якщо ж користуватися повною версію програми, можна сконструювати онлайн-урок, додаючи презентації PowerPoint, створюючи власні слайди з аудіо та відео, картинками та текстом, вставляючи відео із Youtube.
  • Kahoot – ігрова навчальна платформа, де ігри створені у форматі тестів із кількома варіантами відповідей. Доступ до тесту можна отримати через веббраузер або додаток «Kahoot!».
  • Всеосвіта – безплатна платформа для підвищення кваліфікації вчителів, яка з 2020 року додала нові функції. Вчителі можуть створювати тут домашні завдання та перевіряти їх, розробляти власні тести та користуватися онлайн-бібліотекою методичних матеріалів.
  • На урок – освітній проєкт, який безплатно дає змогу вчителям поліпшити свої вміння, а також створювати тести, користуватися бібліотекою готових розроблень, залучати учнів до олімпіад та конкурсів чи онлайн-курсів.
  • Classtime – онлайн-платформа з безплатним та преміумдоступом. Безплатний варіант дає змогу провести оцінювання учнів дистанційно та в класі. Вчителі можуть створювати інтерактивні уроки, додаючи відео, формули або використовуючи бібліотеку з-понад 30 тисяч питань.
  • Padlet – мультимедійний ресурс, де можна безоплатно створювати, редагувати та зберігати інформацію. Це віртуальна стіна, на яку можна прикріплювати фото, файли, покликання на інтернет-сторінки та замітки.
  • Easy test maker – сервіс для створення тестів, у яких можна вибирати правильні та помилкові твердження. Сервіс перемішує питання і варіанти відповідей, щоб учні не списували. У безплатній версії можна створити 25 тестів, у платній – необмежену кількість.