Історія школи
Дніпропетровщина добре відома як, осередок наукової думки. Багато вчених працювали та працюють зараз у нашому регіоні. Дніпропетровщина одна з перспективніших, найяскравіших найрозумніших місцевостей України.Дніпропетровщина!
Хай вічною любов моя до тебе, краю рідний, буде!
75 років відмічав в жовтні 2007р. один з найстаріших районів м. Дніпропетровськ — Красногвардійський. Середня загальноосвітня школа №6 є історією Красногвардійського району, міста, навчальним закладом що був відкритий ще в 1936 році минулого століття. Тоді це була чотириповерхова будівля в якій була розташована чоловіча гімназія.
Школа разом з мешканцями Дніпропетровська пережила окупацію гітлерівських загарбників. В цей час в будівлі був шпиталь для поранених, а деякі приміщення використовувались для конюшень. Після війни в будівлі школи по вул. Робоча, 64 було ремеслене училище. А середня школа №6 розташовувалась по вул. Громова. Після визволення міста, з 1946році школа знов відкрила свої двері для дітей. Це була чоловіча середня школа №6. Директором якої з 1946 до 1959 року був Кравченко Василь Гаврилович.
Такими вони були, перші післявоєнні учні школи №6
В 1953 році в середній школі №6, яка була розташована по вулиці Громова, було 11 класів. Педагогічний колектив очолював директор Кравченко В.Г. До педагогічного колективу входили: зав. навчальною частиною Баннік Олена Михайлівна, вчителі: Данов Василь Васильович (фізкультура), Кругляк Лев Давидович (математика), Гаушпігель Ганна Йосипівна (німецька мова), Ребриста Ольга Федорівна (укр. мова)
Вчителем історії Зуберман Розалія Ушеровна.
Славилася школа своїми педагогічними кадрами, більшість з них працювали в освіті більше 30 років, пройшли стежками освітянської ниви. Пишається школа ветеранами педагогічної праці: Коваленко Л.В — вчителем початкових класів,
Педагогічний колектив СШ №6, 1977р.
Другий ряд: Непомнящий В.О. (вчитель математики), Бобильова Р.П. (вчитель початкових класів), Цинова Ф.М. (вчитель біології), Коваленко Л.В. (вчитель початкових класів), Зюзіна А.Ф. (вчитель української мови), Пилипенко Н.Ф. (вчитель біології), Федоровна В.П (бібліотекар), Хаід Ю.В. (вчитель праці), Литвин З.А. (вчитель математики).
Найкращі з колективу вчителів та їх вихованців призначалися на керівні посади в освіті міста:
- Карпенко Г.І — вчитель фізики, методист міського методичного центру;
- Тиха Н.Л — вчитель хімії, нині директор НВК№51;
- Мармурова Т.М — випускниця СШ№6 вчитель російської мови, директор середньої школи №6 з 1983 — 2002р.
- Хаіт Є.В — вчитель труда СШ №6, директор Красногвардійського навчально — виховного комбінату.
- Трашутіна Л.І — вчитель фізики, заступник директора Красногвардійського навчально — виховного комбінату.
- Зозуляк Л.С — випускниця СШ№6, вчитель математики, заступник директора з НВР 1983р.
- Ярош Н.Д — випускниця СШ №6, вчитель математики, заступник директора з ВР з 1991р.
- Сафронова Л.Б — директор СШ№6, (2003 — 2005р) з 2006р — завідувач Красногвардійським районним відділом освіти.
- Нємцева Т.О — випускниця СШ№6, вчитель англійської мови, заступник директора з науково — методичної роботи СШ№36.
- Єсіна Г.В — випускниця СШ№6, вчитель української мови, заступник директора з виховної роботи в СШ№59.
Мармурова Т.М — сумлінний педагог, справжній організатор освітянської справи і водночас мудра, чуйна і добра людина. В усьому відчутна її далекоглядність: нею вдало згуртований педагогічний постійний колектив школи, оновлена матеріальна база школи. Під її керівництвом проводились відкриті уроки, виховні заходи, районні та міські методичні конференції педпрацівників.
З 2003 — 2005р. директором школи була Сафронова Л.Б. — молодий, ініціативний, сучасного мислення керівник.
Ініціатива, творчість, енергія стали головним критерієм для призначення Сафронової Л.Б в 2006р. завідувачем РВО.
Її стиль керівництва: «Школа — це світ, де я навчаюсь, де дають мені нові знання, де вчитель посміхається, де вітають на початку дня, де цікавляться твоїми проблемами. Це моя школа : тут панує «Гармонія».
Вона живе, вчить, працює, для розбудови, розвитку школи. За нею ідуть вчителі її люблять діти, поважають та прислухаються до її думки батьки.
- З 2009 року школа є членом Всеукраїнської асоціації «Шкіл майбутнього»
- З 2009 року активно працює в проекті «Шкіл сприяння здоров’ю».
- З 2009 року приймає участь у дослідно-експериментальній роботі всеукраїнського рівня «Освітній округ».
В 2009 році школа приймала участь у засіданні круглого столу «Сучасна освіта в Україні» в м. Києві.
Міський семінар-практикум «Формування моделі компетентного класного керівника в ракурсі науково-дослідницької роботи над програмою «Сходинки до успіху»
- Обласна науково-практична конференція «Моделювання соціокультурного системного розвитку освітнього процесу в контексті формування духовно-моральної культури суспільства»
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Моделюємо сучасного вчителя»
- Міський семінар-практикум вчителів етики «Професійна компетентність конкурентоспроможного вчителя на уроках морально-духовного спрямування. Сім’я — основа формування діяльної, самодостатньої, духовно-збагаченої особистості»
В межах ІІІ міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти — 2012» КЗО «СЗОШ № 6» нагороджено науковими інститутами Національною академією педагогічних наук України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України срібною медаллю, дипломами та грамотою в номінації: «Соціальне партнерство у контексті розвитку сучасного навчального закладу.
Серед них:
Мінаєва Ельвіра Василівна — вчитель історії та правознавства в 2012 році зайняла ІІ місце в міському конкурсі кабінетів історії. Керівник шкільного Залу Бойової Слави. В 2011 році посіли ІІ місце в міському огляді-конкурсі музеїв, кімнат бойової, трудової слави присвячений 25-чю створення Організації ветеранів України.
Шишацька Наталія Володимирівна — керівник гуртка «Юні натуралісти» посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі: «Парки легені міста».
Обличчя школи сьогодні це щасливі діти, компетентні досвідчені вчителі, активні, вдячні батьки, а разом — школа, що дарує радість та успішно крокує в майбутнє.
Історія школи це не тільки її вчителі, а й учні, які закінчивши школу, а зараз гідно представляють її в історії м. Дніпропетровська.
Карпенко Галина Іванівна — методист міського методичного центру.
Мармурова Тетяна Михайлівна — директор школи з 1983-2002 рр.
Трашутіна Лариса Іванівна — заступник директора Красно гвардійського навчально-виробничого комбінату.
Донцова Ганна Валеріївна — заступник директора з навчально-виховної роботи СШ № 32.