Готуємося до ЗНО
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
Інформація щодо деяких особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2024 року
У 2024 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають будуть складати НМТ.
У межах НМТ кожен учасник / учасниця буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник / вступниця зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків НМТ- 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань. Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання. Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів та у жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Докладніше…
Усі чотири предмети вступники складатимуть в один день у тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами, під’єднаними до інтернету.
На виконання завдань з кожного предмета учасники / учасниці матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники / вступниці складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними.
Перший блок міститиме завдання з української мови та математики, другий блок після перерви – завдання з історії України та предмета за вибором учасника. Перерва між двома двогодинними блоками НМТ триватиме 20 хвилин.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за виконання завдань із кожного предмета НМТ.
У визначені календарним планом строки ці бали буде переведено до шкали 100–200 і розміщено в його / її персональному кабінеті у вкладці «Результати». Таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 подано в додатку 5 до Порядку. Для отримання результату за шкалою 100–200 з кожного предмета НМТ потрібно набрати не менше 15 % від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із пяти навчальних предметів з переліку:
- Українська мова
- Українська література
- Історія України
- Математика
- Біологія
- Географія
- Фізика
- Хімія
- Англійська мова
- Іспанська мова
- Німецька мова
- Французька мова
Програми зовнішнього незалежного оцінювання із усіх предметів розміщені в розділі «Підготовка до ЗНО».
Переклад завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Державна підсумкова атестація з української мови, історії України та математики
Для усіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2022 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію, що визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Як оцінки за державну підсумкову атестацію зараховуватимуться й результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики або історії України (період ХХ — початок ХХІ століття).
Встановлення «порогового бала»
Для визначення результатів ЗНО-2022 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал»,тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100-200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в статті Валерія Бойка «Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи».
Більше читайте на сайті ОСВІТА.UA
Шановні випускники, на цьому веб-ресурсі ви можете зареєструватися на пробне тестування. Бажаємо успіхів!