Виховання, якщо воно бажає щастя людині,

повинне виховувати її не для  щастя,

а готувати  до праці життя

К.Д. Ушинський

В умовах українського державотворення політично зростає роль школи як важливого фактору розвитку та виховання особистості, готової  до життя в демократичному суспільстві. Сьогодні суспільство потребує високоосвічених, ініціативних, заповзятих людей, здібних творчо реформувати наше суспільство, збільшити інтелектуальний потенціал країни, відновити духовну культуру. Тому кінцевою метою виховання особистості є її підготовка до виконання комплексу ролей необхідних для повноцінного і змістовного життя.

Роль трудівника передбачає вміння і бажання активно трудитися створювати матеріальні і духовні цінності, виявляти ініціативу і заповзятливість у діловій сфері.
У межах нашої школи підготовка до такої ролі є робота за цільовою програмою: «Труд - найкраща інвестиція в майбутнє»

Радиальная диаграмма    formu_roboty

Радиальная диаграмма

Результативність роботи школи  оцінюється за кількістю випускників що обрали професію педагога. Сьогодні в школі працює 9 вчителів-випускників СШ № 6.

Традиційно в школі проводиться день дублера, до роботи в пришкільному таборі відпочинку «Добрик» на посаду вожатих запрошуються студенти  ДНУ та учні 10 класів, що проходять практику на НВК.

Лейтмотивом позаурочних заходів з професійно-трудового виховання ми обрали слова В. Симоненко:

Бо нива - це моя! Тут я почну зажинок,
Бо кращий урожай не жде мене  ніде,
Бо тисячі доріг, мільйон вузьких стежинок
Мене на ниву батьківську веде…
В початковій школі «Добрик - трудівник» працює квітникарем, у книжковій лікарні, крокує світом професій.
Учнівське самоврядування 5-11 класів активно проводе акції:

1. «Смітники на квітники»
  2. «Озеленення»
  3. «Дитячий майданчик»
  4. «Подаруй життя книзі»
  5. «Шкільному подвір'ї чистоту та затишок»

Спрямовує роботу ремонтних бригад, творчих груп, що виконують трудові завдання до календарних свят, загальношкільних заходів. Навики самообслуговування учні набувають під час чергування по школі, участі в  суботниках, та під час навчально-виробничої практики.

Кожен учень набуває професійно-трудові навики під час відвідування гуртків: «Технічного моделювання», «Петриківський розпис», «Комп'ютерний дизайн», «Чарівна голка».
Сьогодні професійно-трудове виховання має і свої невирішені проблеми для яких ми намітили шляхи їх подолання.

Трудове виховання

Невирішені проблеми

Основні завдання

• недостатній рівень трудової активності;

• праця людини розцінюється лише як спосіб існування;

• низький рівень культури праці;

• низький рівень бережливості, схильність до марнотратства
  • формувати творчу працездатну особистість;

• виховувати цивілізованого господаря;

• формувати свідоме ставлення до праці як вищої цінності людини і суспільства;

• формувати готовність до життєдіяльності та праці в умовах ринкових відносин;

• виховувати дисциплінованість, бережливе ставлення до суспільної і приватної власності, природних багатств

Профорієнтаційна робота

Невирішені проблеми

Основні завдання

• низький рівень взаємозв'язку школи і батьків у питаннях формування професійних намірів;

• недостатня культура і методика професійної орієнтації з боку сім'ї;

• недостатня потреба учнів у набутті професії

• втрата престижу робітничих професій
  • виховувати в учнів професійні наміри, які б відповідали їх бажанню, здібностям та потребі суспільства в кадрах;

• виховувати в учнів потребу і необхідність у кваліфікованій професійній діяльності

• пропагандувати робітничі професії

libfile.php?path=&filename=pdfЗагальношкільні культурно-масові заходи