Отруйні рослини

Обережно!  Дикорослі отруйні рослини!

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_2

Жовтець, в народі його ще називають «курячою сліпотою». Жовтець виглядає невинно, але в той же час він є одныэю з найпоширеніших смертоносних рослин. Токсин, який виділяє ця квітка, викликає висип (контактний дерматит), а вживання його всередину може призвести до смертельного результату в результаті інтоксикації внутрішніх органів і ураження центральної нервової системи.
Навіть «зовні» жовтець небезпечний: фахівці відзначають надзвичайно подразнюючу дію соку жовтцю на слизові оболонки, в тому числі і на очі. Навіть просто понюхавши букетик квітів, можна серйозно поплатитися. На жаль, із-за його поширеності, невибагливості і доступності, часто зривають жовтці маленькі діти.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_3

Борщовник. Гігантський борщовник - жахливо виглядає - він досягає 2,5 метра у висоту. І не менш жахливо діє. У той час як багато рослин можуть призвести до неприємних наслідків після вживання всередину, борщовник здатний заподіяти сильні опіки та ушкодження після контакту з шкірою.
Борщовник - рослина чутлива до світла, і під прямими сонячними променями вона виділяє густий сік, при попаданні його на шкіру під сонцем запускається хімічна реакція. Це може привести до омертвіння клітин і тканин (некрозу). Крім того, сік гігантського борщовника при потраплянні на обличчя, може призвести до сліпоти.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_4

ДУРМАН. Однією з найбільш отруйних рослин є дурман.
Це однорічна трав'яниста рослинна з гіллястим порожнистим стеблом. Листки яскраво-зелені з більш блідою нижньою поверхнею. Квіти великі, з лійкоподібними білими віночками. Плід - коробочка, покрита численними колючками. Вся рослина отруйна. Явища отруєння: сильний головний біль, сухість у роті, нервове збудження, психічні розлади.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_5

БЛЕКОТА ЧОРНА. Росте скрізь - на дворах, пустирях, вздовж парканів та доріг. Стебло рослини клейкувате, в пухнастих волосках. Квіти подібні до квітів картоплі. Плід - двогнізда коробочка з кришкою. Розкривши коробочку і висипавши на руку насіння, маленькі діти можуть вкинути його до рота, приймаючи за зерна маку. Симптоми отруєння  подібні до отруєння дурманом.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_6

ЦИКУТА ОТРУЙНА. Рослина сімейства зонтичних, заввишки від 60 до 120 сантиметрів. Росте на драговинних низинних місцях, біля рік та ставів, а то прямо у воді. Квіти білі, найотруйніша частина  - кореневище. Воно здуте, розподілене перетинками на окремі порожнини. Листки та інші частини рослини, якщо їх потерти пальцями, неприємно пахнуть. Отруєння бувають, коли приймають кореневища цикути або сік цієї рослини за їстівні.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_7

БОЛИГОЛОВ - друга отруйна рослина сімейства зонтичних. Місця виростання - городи, пустирі, рідше береги річок. Стебло до 60 - 180 сантиметрів, голе, гіллясте, в нижній частині з червоними плямами. Цвіте білими квітками, зібраними в зонтик, наприкінці червня - липня. Рослина неприємно пахне, якщо її розтерти між пальцями (запах миші). При отруєнні болиголовом потерпілі скаржаться на головний біль і запаморочення.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_8

ЖОСТІР. Небезпечними для вживання є ягоди деяких кущів. Жостір (крушина) - досить великий кущ, заввишки до трьох метрів. Листки еліпсовидні, розташовані на стеблі окремо один від одного, по спіралі. Квіти з внутрішнього боку білі, зовні - зеленуваті. Плоди червоні, потім чорніють. На одному кущі трапляються ягоди різного кольору і відтінків. Листки і плоди можуть спричиняти блювання та розлади травлення.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_9

ЖИМОЛОСТЬ - кущ заввишки до двох метрів. Листки овальні, супротивні, з короткими черешками, молоді листки і гілочки в м'яких волосочках. Кора на старих гілках темно-сіра. Темно-червоні ягоди сидять попарно, так само розташовані і квіти (травень-червень), що мають жовто-білий колір.

libfile.php?path=&filename=otruynni_roslini_1

ВОВЧЕ ЛИКО (вовча ягода) - одна з найотруйніших рослин середньої смуги. Невисокий кущ, який переважно росте в листяних лісах. Цвіте до появи листків, коли ще не зійшов сніг. Кора жовтувато-сіра з дрібними бородавочками. Листки обернено-ланцетовидні. Плоди - яскраво-червоні, овально-довгасті ягоди, солодкі на смак. Кілька з'їдених ягід можуть спричинити смерть. Кора також отруйна - вона легко здирається. Квіти подібні до бузку і мають тонкий аромат, схожий на запах гіацинта.

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ НЕБЕЗПЕЧНОЮ РОСЛИНОЮ:

• з'ясуйте, що відбулося і коли;
  • викличте "швидку допомогу";
  • допоможіть організму звільнитися від отрути, викличте блювоту, промивання повторити два-три рази;
  • після промивання шлунка дайте випити ентеросорбенти - препарати, що зв'язують отруту в шлунково-кишковому тракті та виводять її з випорожненнями (смекта, ентеросгель). Вони полегшать стан. Активоване вугілля в цій ситуації малоефективне. Зменшують
  • всмоктування отрути обгортаючі слизові речовини: відвар із лляного насіння, рослинна олія, кисіль, збиті яєчні білки (1-3 штуки). Можна дати потерпілому чорні сухарі;
  • через 15-20 хвилин знову викликати блювоту і дати знову препарати;
  • корисно зробити очисну клізму;

УВАГА! При розвитку судом важливо не допустити порушення дихання за рахунок спазму м'язів, тому в рот постраждалого варто вставити ложку, обгорнену бинтом або чистою, попрасованою тканиною. При відсутності ознак життя, необхідно починати робити непрямий масаж серця і штучне дихання.

wordОтруйні кімнатні рослини

wordГриби