Інфекційні захворювання

Шановні батьки та вихователі!
Знання про інфекційні захворюваннях у дітей - запорука своєчасної профілактики.

Гострі кишкові інфекції
Частіше виникають у дітей раннього віку.
Причина їх - мікроби і віруси: шигели, сальмонели, кишкова паличка, ротавіруси.
Мікроби і віруси потрапляють в організм дитини через рот:
- найбільш часто з брудних рук;
- при використанні бруднених предметів (посуду, іграшок);
- при вживанні недоброякісних продуктів і води.

Своєчасно попереджайте гострі кишкові захворювання у дітей:
1 . Для годування дітей і приготування їжі використовуйте тільки свіжі якісні продукти, при покупці звертайте увагу на споживчу маркіріровку, зовнішній вигляд.
2 . Дотримуйтесь технологію приготування їжі. Піддавайте достатньої термічної обробки молочні та м'ясні продукти. Ретельно мийте овочі та фрукти.

Пам'ятайте! Їжа для дітей раннього віку повинна бути свежоприготовленною. Не зберігайте та не використовуйте повторно продукти що  залишилися, особливо молочні суміші.

3 . Намагайтеся не давати дітям дошкільного віку кремові тістечка, майонезні салати, ковбаси домашнього приготування, копченості.
4 . Суворо дотримуйтесь гігієнічні правила, прищеплюйте навички особистої гігієни дітям.
• ретельно 2 - кратно мийте руки з милом перед приготуванням їжі та годуванням дітей.
• мийте руки дітям і привчайте їх це робити самостійно - після прогулянки на вулиці, після туалету, перед їжею.
• у дитини дошкільного віку будинку повинна бути індивідуальний столовий посуд .

У разі виникнення ознак гострої кишкової інфекції у дитини (блювота, біль у животі, температура) терміново викликайте лікаря. При кишковому розладі в дитини, а також у разі захворювання кого-небудь з членів сім'ї, без огляду лікаря не відводьте дитину в дитячий колектив.

Дитячі інфекції - кір, краснуха, епідемічний паротит (свинка), вітряна віспа, коклюш, дифтерія, скарлатина

Пам'ятайте! Профілактичні щеплення згідно з календарем - головна міра профілактики дитячих інфекцій. Всі дитячі інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом і дуже швидко поширюються від хворого до здорового.
Першими ознаками інфекції у дітей можуть бути: підвищення температури, висип на шкірі, біль у горлі, кашель та ін. У щеплених дітей інфекції можуть протікати стерто.
При будь-яких відхиленнях у здоров'ї дитини, а тим більше при появі явних ознак захворювання:
- завжди викликайте лікаря додому;
- ніколи не відправляйте дитину в дитячий колектив;
- виключіть контакти дитини з іншими дітьми.

Вітряна віспа.
Причина захворювання - вірус, який з потоком повітря поширюється на великі відстані.
Джерело інфекції - хвора або інфікована дитина.
Інкубаційний (прихований) період хвороби 11-21 день.
Виявляється хвороба підвищенням температури, висипаннями на шкірі на будь-яких ділянках тіла у вигляді бульбашок. Хворий заразний ще 5 днів після появи останнього елемента висипу.

Кір.
Причина хвороби - вірус коруі.
Джерело інфекції - хвора людина.
Прихований період хвороби 17 днів.
Людина, в організмі якого знаходиться вірус кору, заразний за 2 дні до початку хвороби і протягом періоду висипання - до 5 днів. Кір починається з катаральних проявів: температури 38-39 ° С, сльозотечі , кашлю, нежиті. Через 2-3 дні температура падає і з'являється висип спочатку на обличчі, поступово поширюючись по всьому тілу. Поява висипань може супроводжуватися новим підйомом температури. Кір небезпечний ускладненнями, особливо для тих, хто не робив щеплення.

Краснуха.
Причина хвороби - вірус.
Джерело інфекції хворий або здоровий вирусоноситель.
Інкубаційний період - 11-22 дні.
Передається краснуха від хворого до здорового найбільш часто повітряно-крапельним шляхом. Існує внутрішньоутробний шлях передачі - від хворої матері до плоду, при цьому можуть виникати вади розвитку дитини або випадки вродженої краснухи. Першими ознаками хвороби можуть бути: підвищення температури тіла, висип в найближчі години від початку хвороби, частіше на розгинальних поверхнях кінцівок, на сідницях, спині.

Епідемічний паротит ( свинка).
Причина хвороби - вірус.
Вірус вражає слинні залози.
Інкубаційний період - 11-23 дні. Першими ознаками хвороби можуть бути: підвищення температури, катаральні явища, збільшення привушних або підщелепних, під'язикових слинних залоз.

Скарлатина.
Причина захворювання - гемолітичний стрептокок.
Інкубаційний період від декількох годин до одного тижня.
Джерело інфекції - хвора людина або носій.
Шлях передачі - повітряно-крапельний.
Перші ознаки: біль у горлі, підвищення температури, поява висипу через кілька годин після підвищення температури, частіше на поверхнях де згинаються кінцівки, в пахових складках. Якщо у дитини виник сильний головний біль, різке занепокоєння або навпаки сонливість, блювота, не пов'язана з прийомом їжі, болючість при доторканні до тіла або при зміні положення, сплутана свідомість, марення - терміново викликайте швидку допомогу!

ШАНОВНІ БАТЬКИ !
Під час подорожі в країни з теплим вологим кліматом, до екзотичних країн, знайомства з нетрадиційною кухнею південних народів може статися зараження як дорослих, так і дітей мікробами, вірусами, найпростішими, глистами таких видів які нехарактерні для нашого регіону. Бажано не брати з собою в такі поїздки дітей дошкільного віку. Якщо ви зважилися подорожувати з дитиною, завжди порадьтеся з лікарем про його здоров'я до від'їзду.