Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа №6"

Дніпровської міської ради

04.07.2020
Підготовка школи до нового навчального 2020-2021 року
далее
22.06.2020
День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні
-

МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ ШКІЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ
Українська мова та література
Історія
Математика
Інформатика
Фізика
Хімія
Англійська мова
Біологія
Географія
Світова література
Правознавство
Економіка
Музика
Фізична культура
Трудове навчання
Дивись Результат 

Безпечний інтернет

Безпека дітей в Інтернеті


Більше половини дітей, які користуються Інтернетом, нічого не знають про ризики в мережі.

Дізнайтеся білльше про безпеку дітей в Інтернеті на сайті: www.onlandia.org.ua


В Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом, але більше половини не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі. 8 лютого, у День безпечного Інтернету компанія «Майкрософт Україна» презентувала дослідження, що демонструє поведінку в Інтернеті дітей та підлітків - користувачів мережі.

Протягом останнього року кількість дітей віком 10-17 років, які опанували Інтернет, становила 96%, але про те, які ризики існують в мережі і як на них реагувати, знає менше половини. Окрім того, багато дітей безтурботно розміщують особисту інформацію і ходять на зустрічі з віртуальними знайомими.

 Дослідження, проведене Кафедрою превентивної освіти і соціальної політики ЮНЕСКО у партнерстві з «Майкрософт Україна», демонструє необхідність всебічного системного підходу до навчання дітей основам безпеки в Інтернеті. Так, насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп - а особливо 15-17 років - до розповсюдження особистої інформації: 

  • 44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.

  • 52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).

  • 6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%. 
Пропонуємо до Вашої уваги практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти презентує новостворений навчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі» (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.), який висвітлює використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі, містить статистичні дані про використання молоддю мережі Інтернет. Окремим розділом подаються методичні рекомендації для вчителів з формування у дітей компетенцій грамотного використання Інтернет-ресурсів.

«Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі»

Листи:

Спеціалізовані веб-ресурси:


Програмне забезпечення для блокування небажаної інформації на сайтах:bespechniy_internet

ПРОБЛЕМУ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ ВИРІШУЮТЬ У ШКОЛАХ

  22 вересня в 2010 року у дніпропетровській середній школі № 6 (вул. Робоча, 64) відбуласяся перша дебатна гра в рамках серії дебатних заходів, які є складовою частиною програми Microsoft «Безпека дітей в Інтернет» і проводяться у Дніпропетровському регіоні волонтерами громадської організації «Школа Рівних Можливостей» спільно з представникам Дніпропетровського відділення ВМГО «Дебатна Академія».

Діти і молодь - лідери серед користувачів Інтернету. Вони відвідують чати, використовують для спілкування веб-камери та мобільні телефони, грають в комп'ютерні ігри у школі, вдома, в Інтернет-кав'ярнях тощо. Ці технології пропонують великі можливості, але у той же час можуть бути небезпечними. Зокрема, існує загроза сексуальної експлуатації та дитячої порнографії, а також можливість для збочинців глумитися над фотографіями чи повідомленнями дітей.

Програма «Безпека дітей в Інтернет» передбачає послідовну та всебічну роботу з дітьми шкільного віку та включає цілий ряд заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.

Інформаційні кампанії, дебатні турніри, сучасні арт-технології, форум-театр та Гендерний інтерактивний театр - це все буде використано в роботі з безпеки дітей в Інтернет волонтерами Школи Рівних Можливостей.Дебати - це рольова інтелектуальна гра, в якій одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша - опонує їй. Ця популярна в усьому світі гра має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини.

Перша дебатна зустріч проекту присвячена міжнародному дню миру (21 вересня). Генеральною Асамблеєю ООН цей день проголошений як день відмови від насильства і припинення вогню у всьому світі. Всім країнам було запропоновано утримуватися в цей від проведення військових дій.

Тема Дебатів:
Інтернет ігри призводять до агресії у дітей


  Аналізували проблему  команди середньої школи № 6 та середньої школи № 9.


15.07.2020
49006 м.Дніпропетровськ, КЗО СЗШ№6 вул.Робоча,64
тел. +38(0562) 42-36-28
www.shkola6.dp.ua
Головний редактор сайту - Оболонська Жанна Григорівна
ВЕБ-майстер проекту - Майстерня розробки сайтів