Минулий навчальний тиждень пройшов в кропіткій, напруженій праці як вчителів так і дітей. Учні нашої школи брали участь у районних олімпіадах з декількох навчальних дисциплін.

Детальнiше

Музичні фізкультурні хвилинки.

Детальнiше

Дитячий омбудсмен

acatryanlibfile.php?path=&filename=makik

Єдуард Асатрян, учень 11А класу - омбудсмен нашої школи.

Едуард навчається в СШ №6 з першого класу, він вміє висловлювати свою думку, ініціативний, доброзичливий, займається спортом, має багато друзів, користується повагою у колективі учнів та вчителів.

Юнакові властиві такі риси характеру, як колективізм, здатність співчувати іншим, чуйність.

До доручень ставиться відповідально, бере активну участь у проведенні шкільнихз та класних заходів, є членом шкільного парламенту.

Малик Лариса Іванівна
психолог школи, куратор омбудсмена.

libfile.php?path=&filename=prava_dutunuМатеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Омбудсмен, рідко Омбудсман (від швед. ombudsman «представник») — посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб. Офіційні назви посади в різних країнах розрізняються. На сучасному етапі посада омбудсмена існує в понад 100 країнах світу.

В Україні посада Омбудсмена існує з 1998 року і називається «Уповноважений Верховної Ради України з прав людини».  Її з 1998 року й до 27 квітня 2012 обіймала Ніна Карпачова. З 24 квітня 2012 цю посаду обіймає Валерія Лутковська.

Вперше посаду «парламентського омбудсмена» заснував риксдаг Швеції 1809 року, відповідно до прийнятої того року конституції.

Довгий час посада омбудсмена не була поширена в інших правових системах, окрім шведської. Проте з часом такий пост за шведським зразком запровадили в інших країнах Північної Європи: в Фінляндії (1919), Норвегії (1952), Данії (1953). Першою неєвропейською державою, яка запровадила посаду Омбудсмена, стала Нова Зеландія (1962), першою соціалістичною — Польща (1987).

ДИТЯЧИЙ ОМБУДСМЕН - ХТО ВІН?

З історії виникнення інституту омбудсмена

Cпочатку система заснування органів, спрямованих на захист прав окремих осіб, розвинулась у Швеції, де в 1809 році був призначений перший у світі омбудсмен. За Швецією пішли Фінляндія (1919 рік), Данія (1955 рік) та Норвегія (1962 рік). Інститути омбудсмена існують лише в демократичних країнах. Ці державні структури створені захищати права громадян, гарантувати належне здійснення державного управління та відповідальність з боку посадовців.

Що може дитячий омбудсмен?

За допомогою омбудсмена  діти  мають можливість самостійно подавати скарги про порушення їх прав. Серед низки проблем, з якими працює омбудсмен при розгляді індивідуальних скарг, виділяються такі:

• погане ставлення до дитини в сім'ї;

• всі види насильства;

• проблеми в школі;

• дискримінація дітей;

• проблеми, що виникли в результаті розлучення батьків;

• відсутність або обмеженість доступу до засобів масової інформації,

• проблеми дітей, що живуть у закладах опіки або знаходяться в конфлікті з законом.

Дитячий омбудсмен - це громадський представник прав дітей в місцевій владі, а також в державних органах - всюди, де потрібно захищати права дітей.

Мета діяльності дитячих омбудсменів:

Ефективний захист прав дітей, які проголошені Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.

Оcновні завдання омбудсмена:

• сприяння реалізації Конвенції ООН про права дитини у м. Дніпропетровську;

• підвищення поінформованості дітей та громади міста про їхні права, через органи освіти та засоби масової інформації;

• моніторинг стану дотримання прав дітей у школі;

• вирішення питань, що стосуються захисту прав дітей, як пріоритетних у місцевих органах влади, а також сприяння змінам у ставленні громади міста до проблем дітей;

• надання конкретної допомоги дітям, права яких порушені, шляхом звернення до органів влади та правоохоронних органів.

Основні програми, які здійснюють дитячі омбудсмени:

- «Молодь проти корупції»

- «Безпека дітей в Інтернеті»

- Робота зі зверненнями щодо Порушень прав дітей міста

- Контроль за дотриманням прав дітей у міських будинках дитини

- Контроль за дотриманням законодавства, що стосується прав дітей.